weekly rates from
€29,000
ROCK MOON Yacht for Charter
Length 71' 6" (21.8m) Builder Posillipo Build 2004/2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
| Triple Cabins | 1 |
| Convertible Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Posillipo |
|---|---|
| Length (LOA) | 71' 6" (21.8m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 6' 7" (1.84m) |
| Beam | 19' 4" (5.9m) |
Toys & Tenders
- Tender GENIUSS 380 Cruiser, with outboard engine mod. Suzuki 30 HP
- double inflatable canoe, Single towing donut, SUP, Acqua Scooter mod. NILOX, Floating Platform (x 2 people)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€29,000
High
€33,000