weekly rates from
€55,000
NDS EVOLUTION Yacht for Charter
Length 86' (25.9m) Builder JFA Yachts Build 2018/2026
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Triple Cabins | 1 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | JFA Yachts |
|---|---|
| Model | Long Island 85 |
| Length (LOA) | 86' (25.9m) |
| Year | 2018 |
| Year Refit | 2026 |
| Gross Tonn. | 90 |
| Draft | 6' 1" (2.24m) |
| Beam | 39' 2" (11.93m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 16' Tender w/ 60HP
- 2x Stand up paddle board
- Wakeboard
- Inflatable tube
- inflatable kayaks (3 seats & 3 paddles)
- Seabob
- Underwater Scooter
- 2x Water Ski's
- Inflatable Wakesurfer
- 8x foam swimming pool Noodles
- Inflatable Toy dock
- Drone w/ accessories
- E-foil