weekly rates from
$40,000
LEXINGTON Yacht for Charter
Length 84' 9" (25.91m) Builder Horizon Yachts Build 2006/2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Horizon Yachts |
|---|---|
| Model | Horizon Elegance 84 |
| Length (LOA) | 84' 9" (25.91m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 117 |
| Draft | 6' 5" (1.98m) |
| Beam | 20' 11" (6.38m) |
| Range | 1,000 NM |
| Location | FL |
Toys & Tenders
- 24' Cobia 237 Tender - Florida and Bahamas Charters Only
- 1 x two-person Sea-Doo Jet Ski - Florida and Bahamas Charters Only
- 2 x Kayaks
- 2 x SUPs
- Drone & Underwater Camera
- Brownie's Hookah Rig for 2
- Fishing Equipment
- Inflatable Unicorn Float
- Inflatable Flamingo Float
- Assorted Snorkel Gear
- Beach picnic setup - Umbrellas, BBQ Grill, Coolers, Chaise lounges
- Board Games and Cards
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$40,000
High
$46,000
Cruising Regions
- The Americas
- New England