weekly rates from
$52,000
NORTHERN STAR Yacht for Charter
Length 75' 9" (23.1m) Builder Hinckley Build 1993/2022
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Hinckley |
|---|---|
| Length (LOA) | 75' 9" (23.1m) |
| Year | 1993 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 8' 1019" (2.7m) |
| Beam | 19' (5.8m) |
Toys & Tenders
- Sailing Dinghy, Towing Ring, 19' Albury Custom Rockport Marine Runabout, 10ft Inflatable
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$52,000
High
$60,000