weekly rates from
€22,000
MALIZIA Yacht for Charter
Length 82' (24.38m) Builder Perini Navi Build 1989/2022
- Guests
- 20
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 7 |
Specifications
| Builder | Perini Navi |
|---|---|
| Length (LOA) | 82' (24.38m) |
| Year | 1989 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 56 |
| Draft | 9' 1" (3.66m) |
| Beam | 18' 1" (5.6m) |
| Location | Sardinia |
Toys & Tenders
- Tender Williams Turbojet 325 106 cv
- 1x Wakeboard
- 1x Kneeboard
- 1x Stimmel
- 1x Surfing waveboard
- 1x set of Water skis
- 1x monoski
- 1x Toweble donut
- 3x SUPs
- 1x two-seater inflatable kayak
- 2x inflatable floating hammock
- 1x Floating mattress for 6 people
- 1x Jobe Manta Floating Mat
- 1x Jobe Binar Towable 2P
- 2x windsurfs
- 2x Jobe Infinity Seascooter
- Snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€28,000
High
€32,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€22,000