weekly rates from
€42,000
LADY 8 Yacht for Charter
Length 95' 2" (29m) Builder CNB Bordeaux Build 2008/2025
- Guests
- 6
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | CNB Bordeaux |
|---|---|
| Length (LOA) | 95' 2" (29m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 11' 551" (3.5m) |
| Beam | 23' (7m) |
Toys & Tenders
- TENDERS
- • Novurania 40HP Yamaha (2019)
- WATER SPORTS
- • 2 x inflatable paddleboard
- • Wake board
- DIVING
- • Bauer diver compressor (Rendez-vous diving only)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€42,000
High
€49,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€52,000
High
€57,000