weekly rates from
$65,000
HANNAH Yacht for Charter
Length 112' (34.14m) Builder Westport Yachts Build 2003/2020
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Westport Yachts |
|---|---|
| Model | WESTPORT |
| Length (LOA) | 112' (34.14m) |
| Year | 2003 |
| Year Refit | 2020 |
| Gross Tonn. | 208 |
| Draft | 5' 6" (1.83m) |
| Beam | 23' 9" (7.24m) |
| Location | Fort Lauderdale, United States |
Toys & Tenders
- 35ft 350 Outrage Boston Whaler
- 2 x Seedoo GTX-130 Pro Jetski's (2024)
- 2 x F5 Seabobs (2024)
- 2 x Inflatable Paddleboards (Goose Hill 10'6")
- 2 x 12' x 5' Inflatable Swim Platform with Ladder
- 2 x 6-person Inflatable Island Lounge
- Connelly Water Ski with Slalom
- Wakeboard Liquid Force trip 139
- 3-Person Tube Airhead Stringray
- Kneeboard
- Beach Setup
- Webber BBQ for Beach Set Up
- Waterproof Beach Speaker
- Snorkel Gear
- 2 x Sun Ninja Beach Shades 10' x 10'
- 2024 Floating Island Lounge with netting (built-in Cooler)
- Karaoke System
- 10' x 12' Outdoor Movie Screen
- Spearfishing Equipment
- Fishing Gear for drift fishing & Trolling (Daiwa Spinner Reels & Penn Trolling Reels 30tw)
- Beach Games: Full-size volleyball, Kubb, Bocce, Paddleball, Spikeball, Polish horseshoes (washer ring toss), Soccer, Footballs.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$65,000
High
$75,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$65,000
High
$75,000