Inquire for rates
ISLAND GIRL Yacht for Charter
Length 112' (34.04m) Builder Westport Yachts Build 2000/2017
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Westport Yachts |
|---|---|
| Model | Westport 112 |
| Length (LOA) | 112' (34.04m) |
| Year | 2000 |
| Year Refit | 2017 |
| Gross Tonn. | 198 |
| Draft | 5' 6" (1.68m) |
| Beam | 24' (7.32m) |
| Location | FL |
Toys & Tenders
- • 32’ / 9.8m Cobia Center Console 2x425hp Yamaha ‘
- • 15' / 4.6m Novurania RIB 70hp Yamaha
- • 4 x Paddle Boards
- • Beach Games
- • Seabob
- • 2 x Jet Skis (Inquire for New England charter availability)
- • Jetsurf
- • Fishing Gear
- • Skurfer
- • Waterskis adults & child
- • Wakeboard
- • Towable Tubes
- • Swimming Noodles