weekly rates from
€36,500
JULIE M Yacht for Charter
Length 83' (25.3m) Builder Ferretti Yachts Build 2008/2022
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Ferretti 830 |
| Length (LOA) | 83' (25.3m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 80 |
| Draft | 3' 251" (1.9m) |
| Beam | 20' 1" (6.3m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- TENDER: WILLIAMS 435 TURBO JET - 150hp
- 2 X SEABOB F5S
- 2 X RINGS
- 3 X COMPLETE SCUBA DIVING EQUIPMENT
- 2 X WATER SKI
- 2 X SUP
- KNEEBOARD
- 1 X FLOATING SOFA FOR 2pax
- NAUTIBUOY INFLATABLE BEACH PLATFORM
- FULL SETS OF SNORKELLING EQUIPMENT
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€40,000
High
€44,500
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€36,500