weekly rates from
€67,500
HEAVENLY DAZE Yacht for Charter
Length 105' 1" (32.22m) Builder Feadship Build 1972/2011
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Feadship |
|---|---|
| Length (LOA) | 105' 1" (32.22m) |
| Year | 1972 |
| Year Refit | 2011 |
| Gross Tonn. | 174 |
| Draft | 9' 1" (2.8m) |
| Beam | 21' 1" (6.6m) |
| Range | 2,000 NM |
| Location | El Toro, Spain |
Toys & Tenders
- Rib tech 6m Suzuki 4 stroke with 140 h.p. o/b
- Topper 6.4 sailing dinghy
- Sea bob
- double and 1 x single Water ski
- 1 x Wake board
- 2x Stand-up Paddle board
- 2 x double kayaks
- 3 person banana
- Floating swim platform
- Snorkeling equipment
- Full selection of toys and gym equipment available for hire at Owner's expense (within reason)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€67,500
High
€72,500