weekly rates from
$90,000
GENEVIEVE Yacht for Charter
Length 121' 5" (37m) Builder Alloy Yachts Build 1996/2025
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Alloy Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 121' 5" (37m) |
| Year | 1996 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 178 |
| Draft | 10' 10" (3.3m) |
| Beam | 26' 11" (8.2m) |
| Range | 2,500 NM |
| Location | Antigua |
Toys & Tenders
- 5.5m Ribtech tender with 115hp engine
- 1 x E-foil board
- 2 x F5 Seabobs
- 4 x Inflatable SUPs
- Wakeboard and Water-ski's
- Various towable toys
- Snorkelling gear
- Fishing gear
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$90,000
High
$100,000
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€90,000
High
€100,000