weekly rates from
€43,000
ERA A Yacht for Charter
Length 104' 5" (31.82m) Builder Cantieri di Pisa Build 1984/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 3 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Cantieri di Pisa |
|---|---|
| Length (LOA) | 104' 5" (31.82m) |
| Year | 1984 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 120 |
| Draft | 10' 5" (3.19m) |
| Beam | 23' 7" (7.2m) |
| Range | 600 NM |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Tender:
- ZODIAC, YAMAHA 60 hp
- Water Toys:
- Jet ski (license required)
- Sea bob
- 2x Canoe
- 2x SUP
- Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€43,000
High
€49,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€43,000
High
€49,000