weekly rates from
€65,000
OVAL Yacht for Charter
Length 102' (31.1m) Builder Cantieri di Pisa Build 2006/2021
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Cantieri di Pisa |
|---|---|
| Model | Akhir 100 |
| Length (LOA) | 102' (31.1m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 195 |
| Draft | 5' 11" (1.8m) |
| Beam | 23' 2" (7.06m) |
| Location | France |
Toys & Tenders
- Williams 3.85 jet tender
- Seadoo RXP 300RS jet ski
- 2 x Seabob F9S
- 2 x Jobe Brabus X Shadow SUP Surfs
- Water Ski
- Wakeboard
- Towable toys
- Snorkelling equipment
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€65,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€65,000
High
€75,000