Yacht is no longer available for sale.
2023 MCCONAGHY MAKARA Yacht for Sale
Length 85' (26.18m) Builder MCCONAGHY Build 2024
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | MCCONAGHY |
|---|---|
| Model | Makara |
| Length (LOA) | 85' (26.18m) |
| Year | 2024 |
| Draft | 21' (6.19m) |
| Beam | 26' (8.2m) |
| Location | United States |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Heads | 4 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 85' (26.18m) |
|---|---|
| Max Draft | 21' (6.19m) |
| Displacement | 96,000 |
Construction
| Hull Material | Composite |
|---|---|
| Cruising Speed | 10 Knots |