weekly rates from
€79,000
VIVA LA VIDA Yacht for Charter
Length 78' 8" (23.99m) Builder Sunreef Yachts Build 2022
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Sunreef Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 78' 8" (23.99m) |
| Year | 2022 |
| Draft | 6' 1043" (2.1m) |
| Beam | 37' 10" (11.54m) |
Toys & Tenders
- Tender ZAR Z5 with 100hp
- E-foil Flite Carbon
- Wakeboard
- 2x Seabob
- 2x Kayak
- 2x Paddle board
- 2x Towing toys
- Water skis
- Snorkeling equipment
- 2 fishing rods
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€79,000
High
€85,000
Cruising Regions
- Italian Riviera
- Ibiza
- Balearic Islands
- Amalfi Coast
- Malta
- Sicily