weekly rates from
€70,000
SHADES OF GREY Yacht for Charter
Length 78' 8" (23.99m) Builder Sunreef Yachts Build 2024
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Triple Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Sunreef Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 78' 8" (23.99m) |
| Year | 2024 |
| Draft | 7' 239" (2.2m) |
| Beam | 37' 10" (11.54m) |
Toys & Tenders
- · Tender GRAND Golden Line G500LF (115 hp, max. 8 pax)
- · 1 x AUDI Etron JET Fliteboard
- · 2 x SEABOB F5S with quick charger
- · 2 x SUP boards JOBE Leona 10.6
- · 1 SPINERA Kayak Tenaya 140
- · 1 x BRABUS x Jobe Shadow Scout Funtube
- · 1 x JOBE Chaser Towable 3P
- · 1 x JOBE Logo Wakeboard 138
- · Water ski
- · Snorkel Equipment for all guests
- · Inflatable Water SLIDE from the flybridge
- · Sony playstation 5 with two remote controls BUT NO GAMES
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€70,000
High
€80,000
Cruising Regions
- West Mediterranean
- Monaco
- French Riviera
- Italian Riviera
- Corsica
- Ibiza
- Balearic Islands
- Amalfi Coast
- Malta
- Sicily