weekly rates from
€28,000
SEAZEN II Yacht for Charter
Length 70' 3" (21.4m) Builder Sunreef Yachts Build 2008/2025
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Sunreef Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 70' 3" (21.4m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 6' 251" (1.9m) |
| Beam | 35' 9" (10.9m) |
Toys & Tenders
- - 1 Seabob
- - 1 Wakeboard
- - 1 Water Ski
- - 1 Sublue
- - 2 Paddleboards
- - 1 Banana Boat
- - Fishing Gear
- - Snorkeling Gear
- - Swim Platform
- Tender is a Capelli Tempest 460, with 70hp outboard engine.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€28,000
High
€38,000