weekly rates from
€36,500
SEAS THE DAY Yacht for Charter
Length 88' 7" (27.12m) Builder Posillipo Cantieri Navali Build 2008/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Posillipo Cantieri Navali |
|---|---|
| Model | TECHNEMA 85 |
| Length (LOA) | 88' 7" (27.12m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 65 |
| Draft | 8' 11" (2.7m) |
| Beam | 20' 9" (6.32m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Zodiac tender with 40HP outboard engine
- 1 x Jetski Seadoo Spark
- 2 x Seabobs
- 1 x Efoil Fliteboard
- 1 x Kneeboard - multi position
- 1 x Inflatable Kayak 2-seater
- 2 x SUP
- 2 x Tubes
- 1 x Inflatable trampoline with slide
- 1 x Sofa 2-seater
- Water ski (adults & children)
- Snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€36,500
High
€39,900
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€36,500