weekly rates from
€55,000
ELVI Yacht for Charter
Length 99' 1" (30.2m) Builder Posillipo Cantieri Navali Build 2006/2024
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Posillipo Cantieri Navali |
|---|---|
| Model | Technema 95 |
| Length (LOA) | 99' 1" (30.2m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 163 |
| Draft | 7' 3" (2.2m) |
| Beam | 22' 4" (6.8m) |
| Range | 350 NM |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Tender 4.50m with Outboard engine 70 HP
- 1 x Jet Ski Sea-Doo GTI 1500cc
- 3 x Seabob F5s
- 2 x Water ski (1 for adults - 1 for kids)
- 1 x Wakeboard
- 1 x SUP
- 2 x Tubes
- Water sofa 3-seater
- Snorkeling & fishing equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€55,000
High
€67,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€55,000