weekly rates from
€33,000
THE BEST WAY Yacht for Charter
Length 88' 7" (26.87m) Builder Sunseeker Build 2009/2015
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Model | Sunseeker 88 |
| Length (LOA) | 88' 7" (26.87m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2015 |
| Gross Tonn. | 132 |
| Draft | 3' 659" (1.78m) |
| Beam | 21' 1" (6.4m) |
| Range | 300 NM |
| Location | Croatia |
Toys & Tenders
- Tender & Water Toys
- Tender: ZAR Formenti 4.5 m, powered by a 60 bhp outboard engine
- Jet Ski: Sea-Doo GTX Limited 300
- Water skis: One set for adults and one set for children
- Snorkelling equipment
- Inflatable donut
- Two (2) Stand-Up Paddleboards (SUP)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€33,000
High
€38,000