weekly rates from
€49,000
BASAD Yacht for Charter
Length 86' 11" (26.5m) Builder Sunseeker Build 2009/2021
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Model | Sunseeker Predator 84 |
| Length (LOA) | 86' 11" (26.5m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 83 |
| Draft | 6' 1" (2.11m) |
| Beam | 21' 1" (6.3m) |
Toys & Tenders
- Tender Williams 395
- 1 x Jet Ski SEADOO Spark
- 2 x SEABOB F5
- 2 x SUP Paddle Board
- 1 x Donut (2 seats).
- 1 x Adult water-skis
- 1 x Kids/Junior water-ski
- 1 x Wakebord
- Snorkel Equipment