weekly rates from
$54,000
SEA N SEA Yacht for Charter
Length 100' 2" (30.53m) Builder Ocean Alexander Build 2016
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 8 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Ocean Alexander |
|---|---|
| Model | Ocean Alexander 100 |
| Length (LOA) | 100' 2" (30.53m) |
| Year | 2016 |
| Gross Tonn. | 173 |
| Draft | 6' 5" (1.95m) |
| Beam | 23' 1" (7.01m) |
| Location | Fort Lauderdale, United States |
Toys & Tenders
- - 42ft Invincible Towed-tender
- - 2 x Jetskis
- - 1 x SeaBob
- - 2 x Paddleboards
- - Wakeboard
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$54,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$54,000
High
$60,000