weekly rates from
$120,000
A SALT WEAPON Yacht for Charter
Length 113' 1" (34.44m) Builder Ocean Alexander Build 2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ocean Alexander |
|---|---|
| Length (LOA) | 113' 1" (34.44m) |
| Year | 2024 |
| Gross Tonn. | 273 |
| Draft | 6' 1" (2.06m) |
| Beam | 24' 1" (7.44m) |
Toys & Tenders
- 36' Boston Whaler
- 2 x Sea Doos
- 2 x Seabobs
- 1 x E-foil
- 2 x Inflatable Paddleboards
- Snorkel Gear
- Fishing equipment
- Inflatable Jetski Dock
- Wakeboard
- Waterskis
- Towable raft for 2-3 people
- Beach setup
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$120,000