weekly rates from
€29,200
SALT Yacht for Charter
Length 78' 9" (23.85m) Builder Fillippetti Yachts Build 2008/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Fillippetti Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 78' 9" (23.85m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 65 |
| Draft | 6' 3" (1.9m) |
| Beam | 19' 2" (5.85m) |
Toys & Tenders
- Tender Williams 325
- Jet ski Sea Doo GTI (2 seats)
- Wakeboard
- Waterskis (adult and junior)
- Sea Bob F5
- Doughnut
- Fishing equipment
- Snorkelling sets
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€29,200
High
€32,000