Inquire for rates
ELEVEN I Yacht for Charter
Length 90' 7" (27.6m) Builder Italcraft Build 2009/2023
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Italcraft |
|---|---|
| Model | Italcraft 90 |
| Length (LOA) | 90' 7" (27.6m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 72 |
| Draft | 3' 75" (1.1m) |
| Beam | 21' 1" (6.49m) |
Toys & Tenders
- Williams Jet 3.95 Sport 90hp
- 2 x Seabob F5, 2016
- 1 x Kayak
- 1 x Ski
- 1 x Tube
- 1 x Banana
- Inflatable toys for kids