weekly rates from
€58,000
SATORI Yacht for Charter
Length 108' 1" (32.8m) Builder Cantiere Navale St. Margherita Ligure Build 2002/2023
- Guests
- 30
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Triple Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Cantiere Navale St. Margherita Ligure |
|---|---|
| Length (LOA) | 108' 1" (32.8m) |
| Year | 2002 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 215 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 24' 1" (7.19m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 x Geniuss 380 Tender with Suzuki DF30hp ATS
- 1 x Sea-Doo Spark Jet Ski
- 2 x Seabob F5S
- 2 x Aquamarina Stand Up Paddle Boards (SUP)
- 1 x JOBE “lunar” towable 3 persons
- 2 x JOBE “ rumble” towables 1 person each
- 9 x Life Vests of different sizes.
- Various Snorkeling Equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€58,000
High
€65,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€58,000