weekly rates from
€98,000
PAREAKI II Yacht for Charter
Length 128' 3" (39.08m) Builder Maiora Build 2006/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Single Cabins | 1 |
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Maiora |
|---|---|
| Model | Maiora 39DP |
| Length (LOA) | 128' 3" (39.08m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 232 |
| Draft | 6' 1" (2.68m) |
| Beam | 24' 1" (7.6m) |
| Range | 900 NM |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 x Jet Ski Sea Doo 2 seated,
- 1 x Zodiac RIB YL470 DL 4.70m WITH Mercury 100 hp,
- 1 x set kid's water skis, 1 x set adult's water skis,
- 1 x Jobe hotseat (1 seater) ,
- 1 x Jobe chaser towable (3 seater) ,
- 2 x Stand up paddleboards,
- 2 x Sea Bob,
- 1 x efoil Fliteboard Pro Carbon Gold ,
- 1 x Awake Jetboard,
- Dive mask
- 1 x extended Inflatable swimming platform,
- 1 x Electric scooter
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€98,000
High
€115,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€98,000