weekly rates from
€68,000
BIANCA Yacht for Charter
Length 107' 7" (32.8m) Builder Maiora Build 2010/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Maiora |
|---|---|
| Model | Maiora 33DP |
| Length (LOA) | 107' 7" (32.8m) |
| Year | 2010 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 141 |
| Draft | 7' 1031" (1.9m) |
| Beam | 22' 1" (6.8m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 x 5.8m BRIG Yamaha 2019 (150 Hp) up to 10 guests
- 1 x 3,6m Avon Rib (40hp) outboard
- 2 x canoes
- 2 x 220hp Jetskis Yamaha SX Cruiser (3 man)
- 2 x SeaBob F5S
- 3 pairs of waterskis (adults and children)
- 2 x paddle boards
- 2 x wakeboards
- 1 x flying sofa
- Snorkelling gear for 10 (all sizes)
- Fishing gear.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€68,000
High
€78,000