weekly rates from
€120,000
MAMMA MIA Yacht for Charter
Length 130' 7" (39.8m) Builder Maiora Build 2008/2022
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Maiora |
|---|---|
| Length (LOA) | 130' 7" (39.8m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 8' 113" (2.72m) |
| Beam | 24' 11" (7.6m) |
Toys & Tenders
- 1 x 4.42m ZODIAC Yachtline 440 with 60hp Yamaha outboard (6 guests)
- 2 x Seadoo Spark Jet skis (2seats)
- 1 x Seabob F9
- 1 x Seabob F5
- 1 x Sublue Pump-Jet Underwater Scooter
- 1 x Flitescooter Oyster "Efoil" (2025)
- 1 x Jetsurf Awake Ravik Explore (2025)
- 1 x Water-Ski for adults
- 2 x Jobe Stand up paddle board
- 2 x Towable tubes
- 1 x Towable sofa for 4 persons
- Monoski for adults
- Wakeboard for adults
- Inflatable water toys
- Snorkeling Equipment
- Rate includes a chase boat Axopar 37 along with a dedicated driver (extra cost will be for the fuel consumption 100Ltrs/hr for gasoline).
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€120,000
High
€140,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€120,000