weekly rates from
€130,000
MAIA Yacht for Charter
Length 174' 3" (53.1m) Builder Radez Build 2025
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 10
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Radez |
|---|---|
| Length (LOA) | 174' 3" (53.1m) |
| Year | 2025 |
| Gross Tonn. | 499 |
| Draft | 10' 1" (3.2m) |
| Beam | 27' (8.24m) |
Toys & Tenders
- ~Tender: 6.5m RIS MARINE With 175HP - For 12 Passengers
- ~2 x Waverunnes (Yamaha JetBlaster DLX)
- ~2 x Efoil (Flite AIR And Flite AIR PRO)
- ~2 x Kayak (JOBE INFLATABLE KAYAK, FOR 1 OR 2 PERSONS)
- ~2 x Paddleboard
- ~2 x Seabobs F95
- ~Waterski Adult
- ~Waterski Children
- ~Towables (Tube, Banana...)
- ~Windsurf (3X BOARD (100L, 116L, 124L), 3X SAILS (4.7, 5.4, 6.6))
- ~Inflatable: YACHTBEACH MAGIC YACHT SLIDE, YACHTBEACH PAVILION 4.10 BEACHCLUB SETUP, YACHTBEACH PARTY ZONE 2.50, YACHTBEACH RELAX ZONE 2.50, 2X YACHTBEACH PLATFORM 4.10 PREMIUM TEAK
- ~Gym/Exercise Equipment (Technogym Treadmill, Bike, And Multi-Purpose Bench With Weights)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€130,000
High
€155,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€130,000