weekly rates from
$70,000
KEMOSABE Yacht for Charter
Length 111' 7" (34m) Builder Westport Build 2007/2022
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Westport |
|---|---|
| Length (LOA) | 111' 7" (34m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 5' 263" (1.6m) |
| Beam | 23' 5" (7.13m) |
Toys & Tenders
- -37’ Valhalla (2021) – Gyro stabilized, Starlink/Apple TV connectivity, fully outfitted for deep-sea fishing, with a head
- -×2 Yamaha VX Limited Edition Waverunners (2021)
- -Yamaha Superjet (2022)
- -Brig Eagle 15' Custom Tender (2021)
- -×2 BOTE 12’ Rackham Paddleboards (2024)
- -BOTE 14’ Rover Microskiff (2024) – 9.9 HP Outboard
- -×2 Seabob F5S
- -Full Fishing Gear, Snorkel Equipment, and Beach Setups (for 20+ guests, perfect for tandem charters)
- -Floats & Towables
- -Floating Cabanas & Swim Platforms
- -10' Water Hammock
- -19’ Outdoor Movie Screen
- -Floating Cabana/Island
- -×4 Inflatable Lounge Chairs
- -Rope Swing
- -Folding Fire Pit
- -Golf Setup
- Rendezvous diving only
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$70,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$70,000
High
$80,000