weekly rates from
€39,000
KARISMA Yacht for Charter
Length 86' 11" (26.48m) Builder Canados Build 2008/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Canados |
|---|---|
| Length (LOA) | 86' 11" (26.48m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 6' 1043" (2.1m) |
| Beam | 21' 2" (6.45m) |
Toys & Tenders
- Tender Capelli 3.6m, Yamaha 40
- Sea doo SPARK Trixx
- Seabob
- SUP x 2
- Water skis (1x for adults, 1x for children)
- Donut x 1
- Snorkelling set x 6
- Optional: Lampuga electric board- on request and at additional rental fee.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€39,000
High
€44,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€39,000