weekly rates from
€58,000
SOUNION II Yacht for Charter
Length 103' 9" (31.62m) Builder Benetti Build 1969/2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Length (LOA) | 103' 9" (31.62m) |
| Year | 1969 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 20' 43" (6.2m) |
| Beam | 9' 10" (3m) |
Toys & Tenders
- 1 x GENIUSS tender (2022) 3,20m with Suzuki 30HP
- 2 x seabob F5
- 1 x nautibuoy swim platform
- Wakeboard
- 1 x SUP
- Snorkelling equipment
- 1 x inflatable kayak
- Fishing equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€58,000