weekly rates from
€70,000
KIRIOS Yacht for Charter
Length 103' 2" (30.5m) Builder Astondoa Build 2006/2023
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Triple Cabins | 1 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Astondoa |
|---|---|
| Model | Astondoa 102 GLX |
| Length (LOA) | 103' 2" (30.5m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 169 |
| Draft | 3' 75" (1.1m) |
| Beam | 23' 1" (7.03m) |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- Jet Tender
- Wakeboard
- Donut
- Stand Up Paddle
- Snorkelling gear
- Anti Jellyfish pool
- Premium floating platform
- Seabob
- Personal water craft (Jetski) = operators license required