weekly rates from
€68,000
IVA Yacht for Charter
Length 95' (29.2m) Builder Ferretti Yachts Build 2014/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Ferretti 960 |
| Length (LOA) | 95' (29.2m) |
| Year | 2014 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 170 |
| Draft | 6' 1" (2.2m) |
| Beam | 22' 1" (6.7m) |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€68,000
High
€75,000