weekly rates from
$58,000
DIANA Yacht for Charter
Length 75' 6" (23m) Builder Sunreef Yachts Build 2017/2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Sunreef Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 75' 6" (23m) |
| Year | 2017 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 6' 1043" (2.1m) |
| Beam | 34' 1" (10.4m) |
Toys & Tenders
- TENDERS
- Williams 520 Sportjet tender
- 3.8 Takacat Inflatable with a new Mercury 9.9HP engine
- TOYS
- 2 Waterskis
- 2 Wakeboard
- 2 Paddle Board/Peddle Board
- 2 Inflatable Tandem Kayaks
- 2 Clear Bottomed Kayaks
- 2 Sea Scooters
- 1 Efoil
- 2 Biscuit
- 2 Trolling rods
- 2 Jigging rods
- 1 Tiwal Sailing Dinghy
- Kite surfing gear
- Multiple sets of snorkelling gear: Masks, fins, wetsuits, weight belts etc
- DIVE SHOP
- 6 BCDs
- 6 Regs
- Dive compressor
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$58,000
High
$63,000