weekly rates from
$75,000
CHANSON Yacht for Charter
Length 120' (36.58m) Builder Christensen Build 1995/2020
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 2 |
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Christensen |
|---|---|
| Length (LOA) | 120' (36.58m) |
| Year | 1995 |
| Year Refit | 2020 |
| Draft | 7' (2.13m) |
| Beam | 27' (8.23m) |
Toys & Tenders
- 32’ Midnight fully equipped for
- deep sea fishing
- Tournament ready fishing rods
- and reels
- (2) Wave runners
- 17' Novurania tender
- Wake board and water ski
- snorkel gear
- (2) kayaks
- Inflatable tow rings
- Brownie's Third Lung
- Beach set up
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$75,000
High
$85,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$75,000
High
$85,000