weekly rates from
€100,000
ARTEMY Yacht for Charter
Length 116' 2" (35.46m) Builder Azimut Yachts Build 2008/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Azimut 116 |
| Length (LOA) | 116' 2" (35.46m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 250 |
| Draft | 6' 1" (2.4m) |
| Beam | 24' 3" (7.4m) |
| Location | Croatia |
Toys & Tenders
- Chase tender cantieri capelli 7m with evinrude engine 200ks
- Yamaha waverunner jet-ski 110 ks
- Seadoo spark jet-ski 90 ks
- 2x Water skies
- 3x Wakeboards
- 2x Seabob f5s
- 1x Doughnut
- 3x Paddle board
- 4x Snorkelling equipment
- Gym equipment:
- Light weights
- Yoga matts
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€100,000
High
€119,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€100,000
High
€119,000