weekly rates from
$34,500
ANDIAMO Yacht for Charter
Length 92' (28.04m) Builder Symbol Yachts Build 2010/2023
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Symbol Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 92' (28.04m) |
| Year | 2010 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 4' 5" (1.35m) |
| Beam | 19' 5" (5.92m) |
Toys & Tenders
- 2022 26' Cobia with T-Yahama 150HP engines for an additional - $1,200 a day
- 16" Highfield Sport 460 with a 90 VMAX Yamaha (8 Pax)
- 1000cc Waverunner (3 Pax)
- Wakeboard
- Waterskis
- Fishing Gear
- 5 PENN International 30s
- 2 Aviet 50s
- LP for Deep Dropping
- Dolphin Electric Reels
- Tons of light tackle as well as casting rods.
- Penns are used for trolling or shallow bottom fishing *Capable of catching all species.
- 2 Sling Spear Poles
- Large Aft deck cockpit is great for fishing and watersports
- 2 Paddle Boards
- Sunchill Floating Mat (6 Pax)
- Kid Size Hot Dog Inflatable Towable (4 Pax)
- Blowup Disc Towable and other various towable's (3 Pax)
- Snorkel Equipment (10 Pax)
- Adult Card Games & Poker Set
- Xbox Games
- Starlink
- Other Amenities
- Ooni Pizza Oven
- Traeger BBQ Smoker (cooker)
- Lynx Sedona BBQ
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$34,500
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
$34,500