weekly rates from
€30,000
WHITEHAVEN Yacht for Charter
Length 82' (25m) Builder Canados Build 2001/2022
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Canados |
|---|---|
| Length (LOA) | 82' (25m) |
| Year | 2001 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 59 |
| Draft | 5' 10" (1.8m) |
| Beam | 16' 1" (5.7m) |
Toys & Tenders
- Highfield Tender (new 2024) 4m with 60 HP outboard
- 1 X JetSki Seadoo Spark (License required)
- 2 x Seabob F5 + F5S
- 1 x SUP
- Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€30,000
High
€36,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€30,000
High
€36,000