weekly rates from
€53,000
KIAWAH II Yacht for Charter
Length 98' 5" (30m) Builder Astondoa Build 2001/2022
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Astondoa |
|---|---|
| Model | Astondoa 95 GLX |
| Length (LOA) | 98' 5" (30m) |
| Year | 2001 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 141 |
| Draft | 4' 93" (1.45m) |
| Beam | 22' 1" (6.3m) |
| Range | 400 NM |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- 1 x Tender Williams Jet Sport 400
- 1 x Yamaha Jetblaster for 2
- 1 x Tender Williams Jet Sport 400
- 1 x Water Skis
- 1 x Wake board
- 1 x Snorkel equipment
- 2 x SUP Paddle Boards
- 1 x Donut