weekly rates from
€69,000
DOLCE VITA IV Yacht for Charter
Length 103' 2" (31.45m) Builder Astondoa Build 2007/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Astondoa |
|---|---|
| Model | Astondoa 102 GLX |
| Length (LOA) | 103' 2" (31.45m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 169 |
| Draft | 6' 1" (2.01m) |
| Beam | 22' 1" (7.03m) |
| Location | Vilanova i la Geltrú, Spain |
Toys & Tenders
- Zodiac tender – 4.20 m with 40 HP engine
- Sea-Doo Jet Ski
- 2 x Paddleboards
- Jobe® Wakeboard
- Water skis
- Kayak
- Donut (inflatable towable)
- Snorkeling gear