weekly rates from
€30,000
WALLY ONE Yacht for Charter
Length 82' 6" (25.15m) Builder Wally Yachts Build 1991/2022
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Wally Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 82' 6" (25.15m) |
| Year | 1991 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 13' 131" (4m) |
| Beam | 21' 4" (6.5m) |
Toys & Tenders
- Tenders :
- - 4m tender with 25hp outboard
- - Brand New WILLIAMS SPORTSJET 385
- Toys :
- Wakeboard,
- Waterski,
- Donuts,
- Fishing rods,
- Snorkeling gear,
- 2 Stand-up Paddle Boards
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€30,000
High
€36,000
Cruising Regions
- Malta
- Sicily
- Italian Riviera
- Amalfi Coast
- Monaco
- Corsica
- Ibiza
- West Mediterranean
- French Riviera
- Balearic Islands