weekly rates from
$39,000
VANGUARD Yacht for Charter
Length 82' (25.15m) Builder Sunseeker Build 2005/2016
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Model | Sunseeker 82 Yacht |
| Length (LOA) | 82' (25.15m) |
| Year | 2005 |
| Year Refit | 2016 |
| Gross Tonn. | 97 |
| Draft | 3' (1.68m) |
| Beam | 19' 1" (6m) |
| Location | Tampa, United States |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$39,000
High
$45,000