weekly rates from
$69,000
THE PEDDLER Yacht for Charter
Length 86' 4" (26.31m) Builder DL Yachts Dreamline Build 2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | DL Yachts Dreamline |
|---|---|
| Model | Dreamline DL26 |
| Length (LOA) | 86' 4" (26.31m) |
| Year | 2019 |
| Gross Tonn. | 145 |
| Draft | 7' (2.13m) |
| Beam | 22' 7" (6.88m) |
| Location | Shipyard Italy |
Toys & Tenders
- - 28’ Boston Whaler 280 Outrage with T-Mercury 300 - 2022
- - Yamaha Waverunner VX Cruiser HO (1-3 Pax) - 2024
- - 2 x Flite Foil Boards
- - 1 x Awake Ravik Electric Surf
- - 2 x F9 Seabobs
- - 3 x Nomad (electric personal dive hookah, like a Brownie’s Third Lung)
- - 2 x SUP Paddleboard Inflatable
- - 1 x 2 pax Inflatable Kayak
- - Nauti Bouy Inflatable Dock
- - 8 x Bote Inflatable Lounge Chairs for Water
- - Assorted Towables
- - 1 x Wakeboard
- - 1 x Pair of Waterskis
- - 1 x Ringo/ Tube
- - Assorted Snorkeling Gear
- - Assorted Fishing Gear
- - 2 x Trawling
- - 2 x Casting
- - 2 x Fly Fishing
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$69,000
High
$74,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$69,000
High
$74,000