weekly rates from
€35,500
STELA 117 Yacht for Charter
Length 83' 31" (26.5m) Builder Royal Denship Build 2011/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 6
- Crew
- 4
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Royal Denship |
|---|---|
| Length (LOA) | 83' 31" (26.5m) |
| Year | 2011 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 100 |
| Draft | 3' (3.04m) |
| Beam | 21' (6.45m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Tender + Toys
- • Jet Ski: Seadoo Spark
- • Tender: MX-380 3.86m ALU RIB, 30hp
- Watertoys:
- • 1 x Subblue Vapor Underwater Seascooters 2025
- • 1 x Sea Bob
- • 1 x SUP
- • 2 x Jobe scooters
- • 1 x Water Ski
- • 1 x Wakeboard
- • Inflatable tubes
- • Snorkeling equipment (for adults & kids)
- • Fishing equipment (2 fishing rods with bait)
- (tbc)
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€35,500
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€35,500
High
€39,500