Inquire for rates
SOFIA D Yacht for Charter
Length 78' 9" (24m) Builder Ferretti Yachts Build 2004/2023
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 78' 9" (24m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 7' (2m) |
| Beam | 19' 1" (5.9m) |
Toys & Tenders
- - 1 x Novurania Tender with 40hp Yamaha engine
- - 1 x Jet Ski
- - 1 x Seabob
- - 1 x SUP Inflatable
- - 1 x Kayak
- - Water skis
- - Kneeboard
- - Wakeboard
- - Banana (3 pax)
- - Tube
- - Snorkeling equipment