weekly rates from
€350,000
RAJA Yacht for Charter
Length 181' 1" (55.2m) Builder Admiral Build 2025
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 12
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Admiral |
|---|---|
| Length (LOA) | 181' 1" (55.2m) |
| Year | 2025 |
| Draft | 7' 437" (2.25m) |
| Beam | 28' 3" (8.6m) |
Toys & Tenders
- Beach club
- Open air sundeck gym
- Swimming pool on sun deck
- Touch & Go helipad
- 1 x Chase Tender 13m (2025)
- 2 x Seabob F5S-R with camera
- 2 x Jet ski Seadoo 2024 SPARK 2 UP 90
- 1 x JetSurf Adventure DFI Plus
- 1 x Yacht Beach Jet Ski dock 4.1x3M
- 1 x Spinera Professional Aqua Park Pirates Rock
- 1 x Spinera Professional Aquapark Easy Up
- 1 x Spinera Kayak Hybris 410 (Inflatable)
- 2 x Spinera Kayak Paddle Performance (Fiberglass)
- 2 x Jobe Droplet Towable (1 person)
- 1 x Jobe Binar Towable (4 persons)
- 1 x Jobe Prophecy Kneeboard
- 2 x Jobe Mini Manta Floating Mat
- 1 x Jobe Allegre Combo Waterski (Blue)
- 1 x Jobe Hemi Combo Waterski
- 1 x Jobe Hemi Trainer Waterski
- 1 x Jobe Vanity Wakeboard 136
- 1 x Jobe Vanity Wakeboard
- 2 x Jobe Aero Duna SUP Board
- Snorkeling equipment
- Diving equipment
- PWIC center certification (Available this Summer)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€350,000
High
€390,000