weekly rates from
€335,000
GECO Yacht for Charter
Length 181' 3" (55.25m) Builder Admiral Yachts Build 2020
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 13
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Admiral Yachts |
|---|---|
| Model | Admiral 55 S-Force |
| Length (LOA) | 181' 3" (55.25m) |
| Year | 2020 |
| Gross Tonn. | 499 |
| Draft | 7' 11" (2.41m) |
| Beam | 26' 11" (8.2m) |
| Location | Italy |
Toys & Tenders
- Beach club
- Open air sundeck gym
- Swimming pool on sun deck
- Touch & Go helipad
- Buddha bar lounge area
- 2 Jet ski
- 1 Flyboard
- 2 Seabobs
- 1 tender 6.0m ZAR
- Water ski
- Wake Board
- 1 inflatable jet ski dock
- 1 inflatable water slide
- 2 kayak (transparent)
- 2 paddle-boards stand up (SUP)
- 4 inflatable water toys
- Snorkeling equipment
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€335,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€335,000
High
€387,500