weekly rates from
$300,000
PERSEVERANCE Yacht for Charter
Length 163' 9" (49.9m) Builder Benetti Build 2026
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Model | Benetti B.Now 50 |
| Length (LOA) | 163' 9" (49.9m) |
| Year | 2026 |
| Draft | 8' (2.45m) |
| Beam | 30' 2" (9.2m) |
Toys & Tenders
- 55' Wajer Towed Tender
- 4 x Seabobs
- 2 x Waverunners
- More coming soon!
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€320,000
High
€360,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$300,000
High
$350,000